Symboly Reiki

V době, kdy jsem se začínal zabývat Reiki jsem  pořád přemýšlel, co to ty symboly reiki vlastně jsou, jak jsou předávány a co se s nimi dělá...

Co jsou symboly Reiki

V prvním stupni Reiki se proudění harmonizující a léčivé energie vytváří prosbou o Reiki a přiložením rukou na tělo. Toto proudění můžeme zesílit použitím symbolů, které nám umožňují vytvářet proudění energie i bez přiložení rukou na tělo a prosbu je možné nahradit mantrou.

Každý symbol je grafický znak, ke kterému je přiřazena mantra, čímž se vytváří proudění energie, které působí pro určitý účel. Proto můžeme symboly chápat i jako nástroje pro komunikaci s vesmírem. V každém symbolu je zakódována informace, kterou zná ten, kdo symbol použije a zná ji i Reiki. Stačí pak použití určitý symbol nebo kombinaci symbolů a Reiki již ví, co má dělat. V Usui systému Reiki jsou předávány tři symboly a ve třetím stupni jeden. Ostatní systémy předávají hned několik symbolů, avšak s tradičními symboly lze dosáhnout v energetickém světě stejných výsledků jako při použití mnoha různých.

Různé podoby stejných symbolů

 

Symboly Reiki byly donedávna drženy v přísné tajnosti, napsaly se dokonce ani pro potřebou výuky na cokoliv, co lze archivovat. Tím se stalo, že po několika desetiletých vzniklo mnoha odchylek v kresbě i mantrách symbolů. Reiki má inteligenci a i když mistr Reiki předá omylem symbol s chybou, Reiki si zapamatuje další odchylku. Těmito změnami se sice mírně mění vibrace energie, základní podstata však zůstává stejná a všechny varianty znaků a manter, které se postupně vyvinuly z původních symbolů Reiki, jsou správné.

Proč neuvádím podoby symbolů

Symboly Reiki by neměly být profanovány, neměly by být někde kresleny za účelem dekorace, nošeny jako šperk nebo design Reiki webů. Na internetu podoby symbolů jsou již dohledatelné, ale nemá smysl s nimi cokoliv dělat, když nemáte zasvěcení do 2. stupně. Bez zasvěcení jsou vcelku k ničemu.


 

O čakrách

O čakrách

Poznejte svá energetickká centra do hloubky. Buďte v harmonii!

více

Co je to zasvěcení do Reiki

Co je to zasvěcení do Reiki

Jak zasvěcení probíhá? Co při něm následuje?

více
Tradiční reiki, tarot a karty HüttnerovéTradiční reiki, tarot a karty Hüttnerové
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím