Věštění - divinace

Magie zvědná či divinační bývala v minulosti úctyhodným a váženým oborem. Latinský termín je odvozen od divinare (mít vnukutí, věštit, předvídat).

Význam slova

V základu slova je divus, deus, bůh, což ukazuje na to, že u této magické praktiky byla předpokládána božská inspirace na rozdíl od mantiky, která spočívala v pouhém výkladu znamení, ať už spontánně pozorovaných nebo záměrně navozených.

Co ovlivňuje věštbu?

Nit budoucnosti soukají tři sudičky: Prozřetelnost, osud a svobodná lidská vůle, přičemž zvláště posledení faktor může, když na to přijde, již upředené tkanivo radikálním způsobem změnit. To znamená, že i sebelepší jasnovidec, nazírá -li do budoucnosti, vidí jen takovou budoucnost, jaká je v daném okamžiku nejpravděpodobnější. Zde je příčina, proč i předpovědi sebelepších jasnovidců selhávají.

Proč se tedy věštby tak často vyplňují

To, že dost často vycházejí, má zase příčinu v tom, že lidé ve svém životě jen zřídka uplatňují svoji vůli a většinou se jen nechávají pasivně vláčet osudem.

 

 

Použitý zdroj: VESELÝ, Josef. Techniky magie na pozadí alchymie,1. vydání, nakladatelství Vodnář 2010

O čakrách

O čakrách

Poznejte svá energetickká centra do hloubky. Buďte v harmonii!

více

Co je to zasvěcení do Reiki

Co je to zasvěcení do Reiki

Jak zasvěcení probíhá? Co při něm následuje?

více
Tradiční reiki, tarot a karty HüttnerovéTradiční reiki, tarot a karty Hüttnerové
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím