Základní zásady pro práci s kartami

Tyto poznatky jsou univerzální a subjektivní, nikomu nic nediktují a dávají možnost volby. Jsou to informace, které jsem čerpal ze své osobní praxe.

Umění klást otázku

Toto platí pro všechny karty, ikdyž se budeme snažit sebevíc, karty nám nikdy neodpoví na otázky typu ANO-NE. Věřím, že se každý vykladač ve svých začátcích potýkal s nutkání zkoušet tento typ tázání. Mohu dosvědčit, že neznám nikoho, kdo by byl schopen z karet říct na sto procen Ano, nebo Ne. Myslím si, že k tomu nám mohou pomoci jiné techniky, jako je například práce s kyvadlem nebo virgulí. S tím souvisí přesvědčení, že karty nejsou dobré ani špatné, jen záleží na úhlu pohledu, vždyť nežijeme v černobílém světě. Jako ideální se osvědčili otázky: Co mi přinese když...? Proč se mi děje...? Co je příčinou...? Jaký má smysl, že...? Jak se bude vyvýjet...? Co ... cítí ke mně? atd...

Jak míchat karty

Míchání karet je specifickou záležitostí vykladače. Jestli mícháme karty v ruce, na stole, nebo je skládáme do vějíře a postupně vybíráme, je ve své podstatě jedno. Důležité je, aby karty byly zamíchány důkladně a tak, aby byly v souladu s naším přesvědčení. Hlavní je, aby naše intuice nám řekla, že karty jsou zamíchány a můžeme je vyložit. Neexistuje žádný návod na to, jak dlouho karty míchat. Prostě a jednoduše, karty mícháme do té doby, až jsou správně zamíchány.

Míchání karet - vykladač vs. klient

O tom, jestli karty by měl míchat vykladač, nebo klient je též otázkou názoru. Já jsem jednoznačně přesvědčen o tom, že klient chce slyšet nestranný výklad, takže by karty měl míchat vykladač. Hned zdůvodním proč. Člověk kledením otázky a mícháním promítá do karet a do svého výběru vlastní energie. Vykladač by měl být minimálně dostatečně schopný dosáhnout myšlenkové neutrality a tím pádem schopen nestranně vyložit a interpretovat výklad. V opačném případě, "obyčejný" tazatel promítne své obavy, či něděje do výkladu a výklad je již ovlivněn. Inu, tak jak si to zamícháte, takové to máte! :) 

Bohužel reklamace na výklad v případě, že míchal vykladač, mohou být někdy oprávněné, proto nechávat míchat klienta je trošku alibismus.  :)

Vytahování karet na stůl

O tom jestli karty tahat levou, nebo pravou rukou se vedlo nespočetně mnoho bouřlivých diskuzí. Já zastávám názor, že člověk by měl karty vytahovat tou rukou, jakou cítí, že je to správně. Jeden myšlenkový proud se obrací k té ideji, že karty by se měli tahat pouze levou rukou, protože levá ruka je spojena s hemisférou, která zpracovává naše nevědomé pochody a je lépe napojena na nevědomí. Další myšlenkový proud se přiklání k tomu, že karty by měly být vykládány naši dominantní rukou, to je ta, kterou častěji používáme.

Nechávám volnost výběru, proč se nechat omezovat dogmaty, je to pouze na individualitě vykladače.

Interpretace výkladu

V povědomí lidí je, že kartář odhaluje budoucnost. Svým způsobem je to pravda, ale především každý kartář se snaží přijít na příčinu problémů v minulosti a vývoj situace v přítomnosti. Pro klienta je důležité, vědět co ho čeká, ale je především stěžejní vědět, jak dosáhnout splnění svých cílů. Karty Vám nikdy neřeknou 100% budoucnost. Také by to němělo smysl, chodíme k vykladačů s tím, že chceme vědět co nás čeká, ale upřímně, každý doufá v co nejpozitivnější výklad.

Karty nám odhalují nejpravděpodobnější budoucnost, ke které směřujeme z přítomnosti. Jakmile změníme své kroky, postoje a názory v přítomnosti, ovlivníme svou budoucnost. Vyjímkou jsou karmické záležitost, které jdou měnit hůř, než ostatní věci. Každý člověk může změnit svůj osud.

Kartář = terapeut

Kartář by měl být schopen asertivně vyjádřit svůj názor na výklad. Řeči o tom, že se negativní věci neříkají, je blábol. Rozhodně by nemělo být cílem vykladače rozhodit klienta. Kartář by měl být chopen odhalit problém, zjistit příčinu a nalést řešení. Výklad, který postrádá tyto základní tři body je víceméně bezcený. Na druhou stranu nemá cenu vykládat klientovi pozitivní věci, když v tom výkladu nejsou. Tato strategie "andělíčkářských" žvástů je preferována u lidí, kteří buď z karet neumí číst, nebo z neznámých důvodů úmyslně mlží. 

Když se výklad neshoduje se skutečností

Tím, že se Váš výklad neshoduje s reálným stavem Vašeho života, nemusí být problém pouze ve vykladači. Hlavním příčinou většinou bývá, že vykladač interpretuje výklad a klient nechce porozumět tomu, co mu kartář radí. Přehnaná negativita, nebo hledání chyb na ostatních, tazatele většinou paralizuje tak, že není schopen se svým životem něco udělat.

Dalším pozitivnějším příkladem může být fakt, že jsme se svým životem opravdu něco udělali, vzali jsme si radu vykladače k srdci a předešli jsme předpokládané negaci.

Mezi ostatní příčiny nepravdivého výkladu může patřit roztěkanost vykladače, nedostatečná znalost výkládání karet, špatně položená otázka nebo úmyslná a nepravdivá interpretace výkladu.


Závěrem bych chtěl říct, že karty Vám mohou poskytnout mnoho cenných informací o věcech minulých, přítomných i budoucích, ale nikdy nevyřeší za Vás Vaše problémy. K tomu, aby se něco změnilo, musíte podniknout určité kroky, protože vykladač, ani karty to za Vás neudělají.

V případě otázek, či komentářů pište na mail RacekRadek@seznam.cz

O čakrách

O čakrách

Poznejte svá energetickká centra do hloubky. Buďte v harmonii!

více

Co je to zasvěcení do Reiki

Co je to zasvěcení do Reiki

Jak zasvěcení probíhá? Co při něm následuje?

více
Tradiční reiki, tarot a karty HüttnerovéTradiční reiki, tarot a karty Hüttnerové
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím