Historie Reiki

Reiki byla nalezena a rozvinuta Japoncem Dr. Mikaem Usuim, který byl mimo jiné buddhistickým mnichem. V dnešní době již víme, že v mládí studoval Kikko v buddhistickém chrámu Tendai na svaté hoře Kurama.

Co je to Kikko

Kikko je japonská obdoba Qi-Gong cviků, které slouží ke zlepšení zdravotního stavu prostřednictvím meditací, dechovým technik a pomalých pohybů. Přitom se člověk soustředí na rozvoj a použití životní energie ki, a k tomu patří také léčivá metoda přikládáním rukou. Při léčitelské metodě Kikko získává člověk pomocí Kiko-cvičení zásobu léčivé energie, kterou pak využívá k léčení. Pokud se tato metoda použije často, vede k vyčerpání, protože Kikko slouží, také jako osobní energie.

Energie z universa

Tento bod byl pro Dr. Usuiho velmi důležitý a usídlil se v jeho mozku jako semeno, které později nepozorovaně vyklíčilo a v pozdějším věku pak náhle bohaté vykvetlo. Během života Dr. Usui procestoval celý svět a snažil se najít nějaký systém léčení a práce s energií, která nevysiluje toho, kdo ji používá. Po nějaké době se znovu vydal na horu Kurama, kde studoval v době svého mládí. Rozhodl se, že se na této hoře podrobí 21dením půstu. Během půstu tam zpíval, modlil se a meditoval. K jeho meditacím patřilo i to že se postavil pod vodopád a nechal si stékat na hlavu proud studené vody. Když se jeho pobyt na hoře blížil někdy v březnu 1922 ke konci, vstoupilo do jeho hlavy náhle velké a silné duchovní světlo a on prožil satori, stav osvícení. Ono světlo, to byla energie Reiki, kterou pocítil ve formě naladění.

Duchovní probuzení

Když se to přihodilo, jeho vědomí se rozšířilo a pochopil, že v jeho nitru se usídlila velká síla. Okamžitě také pochopil, že to je ona síla, kterou toužil najít, když po léta studoval umění léčitelství na hoře Kurama. Jeho srdce se naplnilo radostí, když věděl, že nyní může uzdravovat ostatní, aniž by přitom spotřeboval svou vlastní energii. Usui sensei praktikoval Reiki nejprve sám na sobě, později předával energii členům své rodiny. V dubnu 1922 přijel do Tokia a založil tam společnost s názvem Usui Reiki Ryoho Gakkai, což by se dalo přeložit do češtiny jako „Společnost pro léčení nemocí pomocí Usuiho Reiki“.  Dále otevřel kliniku v Harajuku, Aoyamně v centru Tokia poblíž hrobky císaře Mejiho, kde začal s přednášení a s praktikováním Reiki. Reiki se po smrti Dr. Usui šířilo dál skrze jeho následovníky do celého světa.

Zdroj: Techniky Reiki (W. Lubeck a kolektiv)


 

O čakrách

O čakrách

Poznejte svá energetickká centra do hloubky. Buďte v harmonii!

více

Co je to zasvěcení do Reiki

Co je to zasvěcení do Reiki

Jak zasvěcení probíhá? Co při něm následuje?

více
Tradiční reiki, tarot a karty HüttnerovéTradiční reiki, tarot a karty Hüttnerové
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím