Co je to Tarot

Původ tarotu

Původ tarotu není vědecky podložen, ale záznamy o tarotu jako takovém, sahají až do doby starého Egypta, což je zaznamenáno na smaragdových deskách. Mezi velké boom Tarotu je považována renesance, kdy odklon od křesťanství vedl k objevování starých zapomenutých nauk. Takovou zajímavostí je, že v Itálii v tuto dobu se tarotové karty začaly těšit velké oblibě, jelikož byly trnem oku církvi, některé karty byly přejmenovány npř. z Velkněze se stal Papež, z Velekněžky se stala Papežka a z Mága byl Kejklíř.

K čemu je tarot dobrý

Mnoho lidí si myslí, že Tarot je pouze prostředek k věštění tzn. předpovídání budoucnosti, ppř. minulosti, nebo přítomnosti. Opak je pravdou. Tarot je zdrojem univerzálního vědění, terapeutickou pomůckou, nástrojem pro vnitřní rozvoj, předvídání situací a výčtem archetypů jednotlivých úrovní bytí.

 

"Tarot je především zrcadlo naší duše, které může odrážet náš duševní, psychický, nebo zdravotní stav"

 

Moudrost v tarotu

Mnoho zasvěcených lidí v této oblasti tvrdí, že tarotové karty obsahují veškeré vědění lidstva. Při dobrém vnímání symboliky v tarotu, myslím starý tarot (Rider-Waite tarot, Crowley  tarot), si můžeme všimnout pramenů z astrologie, staré židovské kabaly, numerologie, magie, alchymie, živlových prvků aj.

 

 

 

O čakrách

O čakrách

Poznejte svá energetickká centra do hloubky. Buďte v harmonii!

více

Co je to zasvěcení do Reiki

Co je to zasvěcení do Reiki

Jak zasvěcení probíhá? Co při něm následuje?

více
Tradiční reiki, tarot a karty HüttnerovéTradiční reiki, tarot a karty Hüttnerové
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím